قالب وبلاگ


آفتاب کنگان
 
نویسندگان
نظر سنجی
کابر گرامی چه مطالبی را در این وبلاگ بیشتر قرار دهیم؟جعبه حدیث

ذکر روز
بزرگ مرد تاریخ

جملات قصار

دانشنامه مهدویت
دیگر امکانات

                                            http://www.booshehr.basij.ir/sites/default/files/4_129_6.jpg?1348028465

تاریخ سینمای آمریكا مشحون از آثاری است كه در جهت ترویج ارزش های آمریكایی، الفبای خیانت به بشریت و اعتقادات دینی و مذهبی را آموزش می دهند. از هم پاشیدگی نظام خانواده، ارزشهای معنوی و الهی در آمریكا به حدی است كه نسل امروز این سینما كه دست پرورده فیلمسازان ملعون، بی دین و مرتد پیشین هستند، به جای هرگونه تعارف؛ و به دور از حیا و بدون ابا از مجازات یا سرزنش دولتمردان آمریكایی، یك راست به سمت بهترین و والاترین برگزیدگان الهی انگشت اهانت دراز می كنند و در این اقدام، مسیحی و كلیمی و مسلمان نمی شناسند. سینمایی كه امروز نگاه ناپاكش را به سوی برگزیده برگزیدگان و خاتم و نگین انگشتری پیامبران الهی گردانده است، پیش از این بی حیایی هایش را در حق ادیان دیگر ابراهیمی روا داشته و هر یك را به گونه ای مورد بدترین اهانت ها قرار داده است.  

غافل از این كه این آخرین ایستگاه قطار سینمای صهیونیستی آمریكا و آخرین اقدام بی خردانه و كینه توزانه دشمنان اسلام است. اكنون در همه ی ابعاد اجتماعی آمریكا یك نوع سرخوردگی سیاسی متأثر از این اشتباه مشهود است، حتی سایه آن بر تبلیغات انتخاباتی، افكار نخبه های سیاسی و استراتژیست ها و طراحان خاورمیانه جدید سنگینی می كند و با موانع جدیدی بر سر راهبرد های قبلی كه هزینه سنگینی برای آن متحمل شده بودند رو به رو گشته اند.

مدیر مسئول فضای مجازی ناحیه کنگان، به نمایندگی از جامعه بسیجیان شهرستان کنگان، این ضایعه بزرگ را به همه مسلمانان دنیا تسلیت می گوید و همه امكاناتش را در راه مبارزه با نظام اسلام ستیز و كینه جوی آمریكایی و صهیونیستی به كار خواهد گرفت.
طبقه بندی: اخبار شهرستان، بیداری اسلامی،
[ پنجشنبه 30 شهریور 1391 ] [ 10:37 ق.ظ ] [ سعید صفایی ]
                          

ولایت و رهبری و دفاع مقدس       

 

دیدگاه‌ها و اندیشه‌های دفاعی امام خمینی (ره) محوری‌ترین مبحث در پیروزی ماست. شناخت اندیشه‌ها و دیدگاه‌های دفاعی و تفكرات و آگاهی از دلائل امام امت (ره) برای مبارزه علیه مثلث شوم زر و زور و تزویر به ما كمك می‌كند اسلام ناب محمد (ص) را آن چنان كه او شناخته بود، بشناسیم و در جهت تحقق اهداف و آرمان‌های اسلام بدون افتادن در مسیرهای انحرافی و پیروی از منحرفین گام برداریم و مسؤولیت‌ها را همان‌گونه كه انجام دهیم كه خداوند متعال از ما می‌خواهد.

- اسلام و دفاع

- دیدگاه‌های دفاعی امام خمینی (ره)

معنای لغوی و اصطلاحی جهاد- دفاع:

جهاد از نظر لغوی به دو ریشه «جُهد، جَهد» باز می‌گردد. جَهد به معنی كوشش با صرف جان و مال است  به كار گرفتن تمام امكانات. جُهد به معنی گذشتن از مال و جان و صرف تمام نیروها و پذیرفتن سختیها برای رسیدن به هدف.

    - جهاد در قرآن:

برحسب مطالعه‌ی یكی از اسلام شناسان معاصر، و فور حداكثر سالیانه 5/23 درصد آیات، مربوط به جهاد می‌باشد. این رقم 5/23 درصد به سال سوم هجرت در مطالعه مزبور نتیجه‌گیری شده كه اصولاً نزول بیشترین آیات جهاد از سال 12 بعثت شروع می‌شود تا در سال سوم هجرت به اوج می‌رسد و بعد از سال ششم هجرت این منحنی روبه صعود نموده تا سال هفتم هجرت.

    - مبانی جهاد و دفاع در اسلام:

«كتب علیكم القتال و هو كره لكم»

 (جهاد برشما واجب‌گردیده و حال‌آنكه برای‌ شما ناخوشایند و موجب دشواری‌است.)

- دفاع و انواع آن:

دفاع امری قراردادی و اعتباری است كه در موقعیت‌های خاص و شرایطی ویژه تعریف و تبیین می‌گردد. به طور اصولی، دفاع به معنی دفع كردن یا مقابله با مهاجم یا مهاجمین می‌باشد.

- مدیریت دفاع:

اصل الاصول تحریم معقول، سیاستگزاری معقول است كه مسبوق به تجمع، تعهد و تخصص می‌باشد.

- زمینه‌های دفاع:

نهضت امام (ره) ادامه دهنده‌ی نهضت امام حسین (ع) و حلقه‌ی اتصال نهضت قائم آل محمد (ص) حضرت ولی عصر (عج) می‌باشد.

- نحوه دفاع:

    1-    دعوت به قیام

    2-    حفظ اتحاد و وحدت اسلامی

    3-    نفی سلطه پذیری و سلطه‌گری

    4-    سازش ناپذیری در مقابل دشمن

    5-    دفاع از سرحدات اسلامی

    6-    حمایت از نهضتهای آزادی‌بخش

    7-    تشكیل هسته‌های مقاومت در جهان

- امكان دفاع

دیدگاه امام راحل (ره) نسبت به امكانات و ابزار لازم برای دفاع دیدگاهی اختصاصی است:

«ما افتخار می‌كنیم كه در این نبرد طولانی و نابرابر فقط با تكیه بر سلاح ایمان و توكّل بر خدای بزرگ و دعای بقیه‌ا... (عج) اعتماد به نفس و همّت دلاورمردان و شیر زنانِ صحنه كارزار، به پیروزی رسیده‌ایم.»

    - دفاع در كلام حضرت امام خمینی (ره):

از میان تمام برداشت‌هایی كه از نظریه دفاع شده، شاید كامل‌ترین و وسیع‌ترین برداشت را امام بزرگوار درباره این مقوله با عبارتی از قبیل جهاد و بسیج در آثار خود ذكر كرده است، محدوده دفاع از نظر ایشان تنها به دفاع نظامی ختم نمی‌شود.

    - رسالت ما در دفاع از ارزش‌ها از دیدگاه امام خمینی (ره):

حضرت امام (ره) وظیفه‌ی خطیر دفاع از ارزشهای اسلامی را وظیفه‌ی همه می‌دانند و همه را مسئول

    - آثار دفاع:

           حركت قاطعانه و سازش ناپذیر و ستم‌سوز حضرت امام (ره) در دفاع آثاری را بر جای گذاشته است.

    - بركات دفاع در جنگ تحمیلی:

    1-    جنگ عامل وحدت

    2-    جنگ رسواكننده مخالفت اسلام

    3-    شكسته شدن ابهّت دو ابرقدرت

    4-    جنگ و تجربه‌ی علمی دفاع

    5-    معرفی قدرت اسلام

    6-    جنگ عامل اتكاء به خود

    7-    جنگ عامل شكوفایی استعدادها

    8-    جنگ اثبات توانائی‌ها

ضرورت و اهمیت آن به این دلیل است كه یكی از عوامل كاهش انحرافات و آسیب‌های اجتماعی ایجاد همبستگی در جامعه می‌باشد و همه صاحب‌نظران جامعه‌شناسی بر آن اتفاق نظر دارند. اتصال معنوی مهم‌ترین عامل همبستگی است. این موضوع در ارتباط با زنده نگه داشتن راه و كلام شهید در تداوم نسل‌ها می‌باشد و علت گزینش كتاب مطالعات اجتماعی، پایه بودن و الزامی بودن آن برای كلیه رشته‌هاست. یكى از رسالت‌های آموزش و پرورش در كنار سایر نهادها و ارگان‌ها انتقالتوأم با متعالی ساختن ارزش‌ها به نسل جوان می‌باشد و همچنین، بنیاد حفظ ارزش‌های دفاع مقدس آن را از اولویت‌ها قرار داده است.  پس از نتیجه نهایی  پیشنهاداتی ارائه شده و بعد محدودیت‌ها مطرح گردیده است. از مهم‌ترین محدودیت‌ها نداشتن پیشینه تحقیق با ساختار منطقی و علمی در این زمینه بود كه محقق امیدوار است این تحقیق هر چند كه عاری از نقص نمی‌باشد، ولی می‌تواند پیشینه‌ای منطقی شود برای كسانی كه صادقانه در این راه گام می‌گذارند.

 

طبقه بندی: رهبر، دفاع مقدس،
[ پنجشنبه 30 شهریور 1391 ] [ 08:04 ق.ظ ] [ سعید صفایی ]

                                             

مصاحبه تخصصی با محسن منصوری نائب قهرمان آخرین دوره از مسابقات پاراگلایدر در مینودشت.

جشنواره مسابقات خلبانی پاراگلایدر در رشته های دقت و هدف زنی در مینودشت پایان یافت و محسن منصوری با درخشش در این مسابقات در بخش هدف زنی به مقام اول و در بخش انفرادی ودقت به مقام دوم این مسابقات دست یافت.

جشنواره کشوری پرواز با پاراگلایدر با حضور 40 پاراگلایدرسوار از استان های گلستان ، تهران ، فارس ، البرز ، خراسان شمالی ، اصفهان ، بوشهر و مازندران به مدت سه روز در سایت های پروازی ترسه(tarse) ، زنگلاب ( zangolab) و تنگراه(tangrah) با یکدیگر به رقاب پرداختند.

و در مجموع رقابت های هدف زنی و دقت این جشنواره برترینهایش این گونه معرفی شدند که محمد جواد اسدی از شیراز مقام اول و محسن منصوری از بوشهر و صابر خدادادی از مینودشت دوم و سوم شدند.

آفتاب کنگان" بیوگرافی کوتاهی از خودتون بگید :  

محسن منصوری" متولد سال 63 و از اهالی انارستان هستم ،از سال 82 پرواز رو آغاز کردم . در حال حاضر دارای مدرک مربی گری پاراگلایدر هستم و ریاست کمیته ورزشهای هوایی استان رو به عهده دارم .

آفتاب کنگان" چند تا از فعالیت های که در این رشته داشتید رو بگین :

محسن منصوری" _ مدیریت چهار همایش کشوری پرواز در شهرهای کنگان . دیر و بنک که برگزاری با شکوه این همایش ها رو مدیون  مسئولین محترم این شهر ها بویژه زحمات جناب آقای پاریابی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری کنگان و آقای حیاتی رییس امور اشتغال سازمان منطقه ویژه هستم .

_ مدیریت 2 دوره امنیت پرواز در کشور ترکیه .

_ تدریس دروس تئوری دوره امنیت پرواز . 

_ عضویت در هیئت تحریریه  ی مجله" پرواز آزاد".

_ فعالیت هایی هم در زمینه ی عکاسی هوایی داشتم از جمله عکاسی از تمامی شهرک های صنعتی استان تهران  . 

آفتاب کنگان" آیا قبل از این هم در مسابقات شرکت کرده بودید ؟

محسن منصوری" یک بار در مسابقات انتخابی تیم ملی هدف زنی شرکت کردم که با کسب عنوان چهارم به اردوی تیم ملی راه یافتم.

آفتاب کنگان" سطح مسابقات استان گلستان را چگونه ارزیابی می کنی ؟

محسن منصوری" هر ساله در استان های مختلف مسابقاتی محلی برگزار میشه که مسابقه استان گلستان هم از این نوع بود . در این مسابقه طبق قوانین جهانی عمل شد و از سطح خوبی برخوردار بود . واقعیت اینه که من فقط برای تفریح در این مسابقه شرکت کردم . ولی بعد از اعلام نتایج و ثبت عنوان قهرمانی  به نام خودم ومشاهده ی رضایت  دوستان ، هم استانی های عزیزم و مسئولین از جمله جناب آقای حسنوند استاندار محترم بوشهر و جناب آقای جمشیدی رییس محترم تربیت بدنی استان انرژی و انگیزه در من دوچندان شد و انگیزه ی بسیار بیشتری برای شرکت در مسابقات جهانی پیدا کردم.

آفتاب کنگان" مسابقات پاراگلایدر در چند رشته برگزار می گردد ؟

محسن منصوری" این مسابقات در رشته های  مختلف برگزار میشه  که مسابقات هدف زنی ، مسافت و آکروباسی مهم ترند.

آفتاب کنگان" جایگاه کشور ما در این ورزش را توضیح دهید ؟

محسن منصوری" تقریباً 17 سال هست که این ورزش وارد کشور شده و حدود 2 سالی میشه که خلبان های کشور به جنب و جوش افتادن و مرتب در مسابقات خارجی حضور پیدا می کنن و این نقطه شروع پیشرفته، من فکر می کنم بزودی خلبانان ایرانی اسم خودشون رو در رتبه های جهانی این مسابقات مطرح خواهند کرد .

آفتاب کنگان" در خصوص خودتون بیشتر توضیح بدین .     

محسن منصوری" بیشتر دوست دارم خلبان باشم تا مربی . امسال برای اولین بار آموزش رو شروع کردم و برای اینکه به تمریناتم لطمه ای وارد نشه یکی از مربیان  خوب کشور در این زمینه به من  کمک می کنن و زیر نظر خودم شاگردان رو آموزش می دن .

آفتاب کنگان" محسن منصوری 2 سال دیگه کجا خواهد بود؟

محسن منصوری" تمام تلاشم رو می کنم که بتونم قهرمان دنیا باشم . امیدوارم بتونم .

آفتاب کنگان" برای رسیدن به این هدف از مسئولین چه چیزهایی رو توقع داری ؟

محسن منصوری"  شرکت در مسابقات رده جهانی هزینه هایی داره که  بدون داشتن حامی  ، حضور در مسابقات  برای من مشکله . فکر می کنم اگر یک حامی  داشته باشم که بتونه از لحاظ مالی من رو پشتیبانی کنه خیلی زود به این هدف خواهم رسید .
طبقه بندی: اخبار شهرستان،
[ چهارشنبه 29 شهریور 1391 ] [ 07:09 ب.ظ ] [ سعید صفایی ]چه کسی گفت و غلط گفت که تکبیر بس است؟

اسب و میدان و بلا، نیزه و شمشیر بس است؟

چه کسی بال مرا بست که پرواز بس است؟

سرب در حنجره ام ریخت که آواز بس است؟

سجده در مذهب ما با خطر تیر خوش است

ذکر اگر هست همان از لب شمشیر خوش است

*********

خوشا آنانکه جانان می شناسند

طریق عشق و ایمان می شناسند

بسی گفتیم و گفتند از شهیدان

شهیدان را شهیدان می شناسند

 *********

برادررزمنده ! تو، غرور خیابان هاى انقلابى؛ آن گاه که شولاى برادرى ات را دور شانه هامان پیچیدى.

*********

برادررزمنده ! تو، خورشید روزهاى خاکسترى دفاع بودى و پرنده جانت، شکستن قفس هاى وابستگى را به ما آموخت. آمدى تا کوچه هاى وارستگى و اقتدار را عابر باشیم و عشق به وطن، راز همیشه بودنمان باشد.

*********

مبارک باد طلوع آفتاب ایستادگى ات که مادران سرزمینت را این چنین بر درگاه افتخار، به هلهله واداشته اى!

*********

امروز روز شماست، شما رزم آزمایانِ ایران زمین که طلایه دارِ میهنید.

 *******

هفته دفاع مقدس ، دفاعی که با روحِ مقاومت آمیخته و با هیاهو و تکاپو عجین است، مبارک باد.


ادامه مطلب

طبقه بندی: دفاع مقدس، شعر و متن ادبی،
[ چهارشنبه 29 شهریور 1391 ] [ 11:37 ق.ظ ] [ سعید صفایی ]

آفتاب کنگان به نقل از ثلاث" رئیس شورای اداری جوان شهرستان کنگان گفت: شورای اداری جوان شهرستان قابلیت و ظرفیت الگو شدن در کل استان بوشهر را داراست.

رئیس شورای اداری جوان شهرستان کنگان در حاشیه برگزاری دومین نشست این شورا که با حضور جمع کثیری از مشاوران جوان دستگاه ها برگزار شد؛ با اشاره به اینکه شورای اداری جوان شهرستان قابلیت و ظرفیت الگو شدن در کل استان بوشهر را دارا است به خبرنگار ثلاث گفت: هم اینک شورای اداری جوان در کنگان از سایر شهرستان های استان بوشهر پیشی گرفته و به صورت منسجم و با انگیزه فراوان در مسیری قرار دارد که مصوبات آن می تواند در پویایی نهادها و مجموعه های جوان شهرستان تاثیر بسزایی داشته باشد.

1x1.trans شورای اداری جوان کنگان ظرفیت الگو شدن را داراست

شورای اداری جوان

حسین قاسمی گفت: این مجموعه نیازمند فرصت بیشتری است تا شکل یک مجموعه کارکشته را به خود گرفته و به توانمندسازی اعضای شورا که یکی از برنامه های هدفمند آن است به صورت ویژه بپردازد.

وی در ادامه گفت: مدیران زیادی در سطح شهرستان کنگان اعلام آمادگی کرده اند که در نشست های تخصصی حضور یابند و از راهکارهای شورای اداری جوان بهره بگیرند.

رئیس گروه مشاوران جوان در ادامه افزود: توجه به دانشگاه ها از مسائلی است که با ایجاد زمینه جهت مشارکت تشکل های دانشجویی چه در رابطه با موضوعات علمی و چه فرهنگی و اجتماعی می تواند به پیشبرد اهداف ما کمک شایانی نماید.

1x1.trans شورای اداری جوان کنگان ظرفیت الگو شدن را داراست

شورای اداری جوان

وی گفت: اعضای ثابت این شورا متشکل از گروه مشاوران جوان فرماندار به عنوان هسته مرکزی و با ۱۰ نفر عضو و همچنین مشاوران جوان سازمان ها و دستگاه ها اجرایی است.

قاسمی افزود: شورای اداری جوان علاوه بر اعضای ثابت از اعضای مهمان که به پیشنهاد اعضا و با تائید هسته مرکزی از میان اساتید، دانشجویان دانشگاه و اساتید و طلاب حوزه های علمیه، افراد با تجربه و جوانان نخبه در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و… انتخاب و به تناسب در نشست ها استفاده می کند.

1x1.trans شورای اداری جوان کنگان ظرفیت الگو شدن را داراست

شورای اداری جوان کنگان

وی اضافه کرد: این شورا در حال حاضر در ۴ کارگروه تخصصی اشتغال، کشاورزی، صنعت و تجارت – فرهنگی و اجتماعی – عمران و شهرسازی – ورزشی فعالیت خود را به صورت گسترده و با انتخاب نفرات کارآمد، آغاز کرده است.
طبقه بندی: اخبار شهرستان،
[ چهارشنبه 29 شهریور 1391 ] [ 07:17 ق.ظ ] [ سعید صفایی ]طبقه بندی: متفرقه،
[ سه شنبه 28 شهریور 1391 ] [ 01:04 ب.ظ ] [ سعید صفایی ]
 ردیف روز تاریخ عنوان برنامه
 ساعت مکان حضور
 1 جمعه 91/6/31 حضور سازمان یافته نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان در نماز جمعه
 12:00 مصلای نماز جمعه
 ویژه نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان
 2 جمعه 91/6/31 رژه نیروهای مسلح
 16:00 کنار ساحل
 شخصاً
 3 شنبه 91/7/1 نواختن زنگ مقاومت و ایثار در مدارس
 7:00 آموزشگاه تیزهوشان فرزانگان(سمیه قدیم)
 شخصاً
 4 چهارشنبه 91/7/5 تجلیل از رزمندگان
 9:00 سالن ارشاد اسلامی کنگان
 شخصاً همراه با همکاران رزمنده
 5 پنج شنبه
 91/7/6 برگزاری زیارت عاشورا
 7:00 حسینیه عاشقان ثارالله
 همراه با همکاران
 6 پنج شنبه
 91/7/6 دیدار با خانواده معظم شهداء
 8:00 منازل شهداء شهر کنگان
 شخصاً
 7 پنج شنبه
 91/7/6 غبار رویی و عطرافشانی قبور مطهر شهداء
 16:00 شهر بنک و شهدای گمنام
 همراه با همکارانطبقه بندی: اخبار شهرستان، دفاع مقدس،
[ سه شنبه 28 شهریور 1391 ] [ 09:09 ق.ظ ] [ سعید صفایی ]
                        
آئین اختتامیه طرح هجرت ۳ در کنگان با حضور فرماندار و مسئولان شهرستان کنگان در حوزه فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه کنگان برگزار شد.

به گزارش آفتاب کنگان" فرمانده سپاه کنگان عصر دوشنبه در آئین اختتامیه طرح هجرت ۳ کنگان به بیان خصوصیات این طرح پرداخت و اظهار داشت: هدف از طرح هجرت ۳ پر کردن اوقات فراغت جوانان است که باید در سطوح مختلف مدارس انجام شود.

سرهنگ ابراهیم حق شناس در ادامه افزود: از همه دست اندرکاران طرح هجرت قدردانی می کنیم ولی با این وجود انتظار داشتیم که این برنامه ها به صورت خیلی بهتر انجام گیرد.

فرمانده سپاه کنگان اذعان داشت: طرح هجرت ۳ و اردوهای جهادی در سال ۹۰ موفق تر از سال جاری بود که دلیل آن نیز همکاری همه جانبه مسئولان و تامین اعتبار است.

وی در پایان ابراز نگرانی خود را در خصوص پخش فیلم موهن و اهانت آمیز آمیریکای خیانت کار اعلام داشت و افزود: پخش این فیلم توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اکرم موجب خشم و انزجار یک و نیم میلیارد مسلمان شد که البته مسلمانان نیز پاسخ دندان شکنی به آنان دادند.

 

مسئول طرح هجرت ۳ استان بوشهر نیز در این آئین از اقدام انجام شده طرح هجرت ۳ توسط نیروی مقاومت بسیج و آحاد مسئولین تشکر و قدردانی کرد و افزود: حرکت جهاد طرح هجرت، مقدمه ای برای کارهای آینده است و ما باید در این راستا فرهنگ سازی کنیم.

سرهنگ علی مهدیان اظهار داشت: برای دستیابی به اهداف انقلاب و نظام باید به دو عامل مهم عزم ملی و تربیت نیروهای کارآمد بسیجی توجه داشت.

مسئول طرح هجرت ۳ استان بوشهر در ادامه گفت: امروز بسیج برای دنیا شناخته شده است و باید برای حفظ ارزش های بسیج و دین خود، از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

در این آیین از دست اندرکاران بسیجی و طرح هجرت ۳ تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
طبقه بندی: اخبار شهرستان،
[ سه شنبه 28 شهریور 1391 ] [ 08:28 ق.ظ ] [ سعید صفایی ]


نشست بصیرتی نهضت روشنگری مردم نهاد بسیج سپاه کنگان برگزار می گردد.


زمان: سه شنبه 91/7/4 ساعت  8/30


مکان: سالن کانون بسیج جوانان 


سخنران: آقای رضایی


فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه کنگان
طبقه بندی: اخبار شهرستان،
[ دوشنبه 27 شهریور 1391 ] [ 11:34 ق.ظ ] [ سعید صفایی ]

                                                  

                            

رصد رسانه های آن سو

فروش تلخ برای فیلم آمریكایی صهیونیستی

ساخت فیلم اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر اكرم(ص) باعث شد چهره واقعی صهیونیست و آمریكا مشخص شود

بلادی

شیخ دكتر خالد الملا رئیس دیوان اهل سنت عراق در مصاحبه با شبكه بلادی: با توجه به آغاز مرحله جدید در رویكرد مثبت افكارعمومی جهان به اسلام و نمادهای ارزشمند آن، در پی محدودیتی كه برای مثال در زمان صدام داشتیم نگاه كنید به این نامه امنیتی كه به دستگاه های اطلاعاتی آن زمان انعكاس داده شده بود. كه یك مجموعه چند نفری به اعدام محكوم شده اند چرا كه به مسجد رفت و آمد داشته اند. وعلت اعدام آنها صرفاً حضور در مسجد  بوده است. و این محدودیت ها در خیلی كشورها بوده و اكنون نیز هست. و این رویه ای بود كه اكنون در عراق و دیگر كشورها شكسته است. و سلطه گران نمی توانند گسترش روز افزون اسلام را ببینند. و از این موضوع ترس دارند. به هر حال بنده پیشنهاد می دهم كه در كارگروه ویژه غیر متعهدها یا كنفرانس اسلامی یا هر موسسه یا تشكیلات اسلامی بین المللی كه بتواند به سازمان ملل فشار بیاورد تا قانونی مصوب شود كه برای اهانت به ادیان آسمانی تعریف جرم و مجازات پیش بینی كند و حتی كشورها را ملزم كنند كه این قضیه تكرار نشود. همه مسئولیم و غفلت كافیست. واجب است از نهاد های اسلام و اهل بیت دفاع نمود.

دكترعلی المول‍ی متخصص رسانه ها در مصاحبه با همان شبكه: یكی از ضعف ها این است كه بیشتر كشورهای اسلامی از ثروتشان برای تبلیغ صحیح اسلام ناب از طریق رسانه ها هزینه نمی كنند و صرف امور بیهوده می كنند. اكنون عصر مشاهده است(مخاطبان كمتر به خواندن و نوشتن روی می آورند و به فیس بوك، تویتر، یوتیوب و سیستم های بصری تمركز دارند). و مسلمانان در ساخت فیلم نه تنها می توانند بهتر از هالیوود عمل كنند بلكه می توانند لس آنجلس با هالیوودش را با كار رسانه ای دگرگون كنند (این توطئه مخصوصاً برای دهن كجی به مسلمانان همزمان با تاریخ 11 سپتامبر به نمایش گذاشتند). اكنون متأسفانه شاهدیم با توجه به گستردگی بیداری امت اسلامی بعضی از حكّام و افراد با پول اسلام به مسلمین ضربه می زنند. و اگر به صورت هوشمند روی این نقشه امپیریالیسم صهیونیست تمركز كنیم می توانیم با مهندسی معكوس رسانه ای بخشی از این توطئه همه جانبه را خنثی كنیم.

دكتر محمد شمری تحلیل گر سیاسی: حقیقتاً برخورد قوی و لازم از سوی دولت های اسلامی با این قضیه تا كنون ندیده ام و این برخوردها كافی نبوده است و اوباما تاكنون به خاطر ترس از صهیونیست ها عذر خواهی نكرده است. ما دنبال غوغا گری و جنگ دراین قضیه نیستیم اما یك برخورد فرهنگی سیاسی، دیپلماسی همه جانبه و منطقی و بازدارنده باید دنبال كنیم. باید اتحادیه عرب اكنون اعتراض و شكوائیه سازمان یافته علیه این موضوع به سازمان ملل با پیشنهاد زمان بندی پاسخ دهی مطرح كند چرا بر حقوق بشر بدون محترم شمردن عقیده بشر مانور می دهند.

الحوار

در مصاحبه با عریب الزنتاوی نویسنده و تحلیل گر سیاسی در آمریكا

مجری: پیامدهای نمایش این فیلم برای دولت آمریكا چه بوده است؟

عریب الزنتاوی: اكنون در همه ی ابعاد اجتماعی آمریكا یك نوع سرخوردگی سیاسی متأثر از این اشتباه مشهود است، حتی سایه آن بر تبلیغات انتخاباتی، افكار نخبه های سیاسی و استراتژیست ها و طراحان خاورمیانه جدید سنگینی می كند و با موانع جدیدی بر سر راهبرد های قبلی كه هزینه سنگینی برای آن متحمل شده بودند رو به رو گشته اند. اكنون بیداری مسلمانان در خاورمیانه پوست انداخته است و دولت آمریكا قدم به عقب برداشته و در حال عقب نشینی است و برای آینده نیز نیاز به دقت و احتیاط بیشتری احساس می كند چون محاسبات قبلی آمریكایی ها به شدت غلط از آب در امده است اگر مجدداً بخواهند به مسائل مسلمانان ورود پیدا كنند از آن مانور های سیاسی قبلی آمریكا با آن شدت خبری نخواهد بود. حتی در مسئله سوریه نیز وضع بر همین منوال است و می توان از حالا پیش بینی كرد كه آمریكا از معارضان سوریه نیز فاصله مناسب خواهد گرفت زیرا آمریكایی ها به شدت از اخوان المسلمین عصبانی هستند می گویند آن حزب با معیار دو گانه با ما برخورد كرده است، و حتی در مورد دولت مصر هم همین نظر را دارند (شنیدید كه اوباما با عصبانیت گفت دولت مصر نه دشمن است نه دوست ما).

روزنامه ها در الجزیره عربی

Ierusalimpost : تحقیقات دولت بلغارستان نشان می دهد كه اتهامات اسرائیل مبنی بر دست داشتن حزب الله در انفجار «پورگاس» واهی است.

The guardian: دادگاه های سری آثار شكنجه را  بوسیله انگلیسی ها در اعتراف گیری از مشكوكان به عضویت در شبكه تروریستی مخفی می كند.

الحیاة لبنانی: اتحادیه اروپا؛ درخواست قرار تحقیق در بازداشت گاههای سری وابسته به سازمان اطلاعات آمریكا در اروپا را صادر كرد.

The newyorktimes : آمریكا خود را باید برای دوره طولانی اعتراضات و دگرگونی ها در جهان عرب آماده كند.

میادین

استراتژیست ها در آمریكا بر این متفق القول اند كه: هیبت آمریكا در كشورهای بهار عربی در هم شكسته است و ناپدید شده است.

مصاحبه با ریاض طباره سفیر اسبق لبنان در آمریكا؛

مجری: آیا ممكن است سیاست آمریكا بعد از جریان اهانت به پیامبر اسلام به هم بریزد؟

ریاض طباره: الان وضعیت برای آمریكا و اسرائیل شدیداً نگران كننده است. نه دیگر می توانند مثل این اواخر در جنبش عربی دخالت كنند و نه می توانند بی خیال باشند چرا كه دست آن ها رو شده است در جریان جنبش مردم مصر و تونس تا حدود زیادی قضایا را مهار كرده بودند ولی ناگهان این مسیحی صهیونیست ناقوس خطر را برای آنها بصورت وحشتناك به صدا در آورد. و الان در واقع سیاست آن ها در خاورمیانه رسوا شده است. می توان گفت آن ها این طور بهار عربی را مرحله به مرحله نامگذاری كردند. جنبش نان و آزادی و بعد به دولت اسلام گرا و اكنون برای آن ها خطر استقلال طلبی سیاسی و روزهای آینده گسترش جنبش اسلامی و حمله به منافع آمریكا در كل منطقه- از تبعات فیلم كذایی بوده است

تهیه و ترجمه: عبدالمجید اورا
طبقه بندی: جنگ نرم(سایبری)، اخبار سایبری،
[ یکشنبه 26 شهریور 1391 ] [ 09:26 ب.ظ ] [ سعید صفایی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

تعداد کل صفحات : 7 :: 1 2 3 4 5 6 7

درباره وبلاگ

جان خود در ره "اولاد علی" می بازیم
همچو "مالک" به "عدوان علی" می تازیم

ای که گویی که خلایق ز "ولی" خسته شدند
کوری چشم تو بر "سید علی" می نازیم
مقام معظم رهبری

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
وصیت نامه شهدا
اخبار سیاسی
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو